Yüz Güzelleştirme

Yüz Güzelleştirme

Dudaklar

Bu bölgede en çok kullanılan yöntem, ona uyumlu olan tamamen doğal şekil elde etme amaçlı, abartılı görüntüden uzak durmayı gerektiren dolgu maddeleridir. Bunlar arasında en iyisi HyaluronikAsit’in dudak bölgesine özel üretilmiş olanıdır. 

Dudak konturlarının belirginleştirilmesi, barkod çizgilerinin yok edilmesi, hacim artırmada çok iyi sonuçlar verir. Şekillendirmede hafif müdahale için de HA kullanılır. Etkisi bu bölgede 8 ila 12 ay arasındadır. Ergenliğe erişmiş olmak şarttır. Doğal güzellik için abartılı kullanmadan küçük dokunuşlarla yapılmalıdır. HA vücut tarafından zamanla yıkılıp atılan biyolojik bir madde olduğu için yeniden uygulanabilir. Azaldığı müddetçe istendiği kadar yinelenebilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun ameliyatı olmuş ya da olmamış, küçük deformitesi olanlarda (çok hafif bir burun kemeri, burun ucu düşüklüğü, bazı bölgelerdeki hafif çöküntü gibi) yine Hyaluronik Asit uygulaması ile dolgu yapılarak estetik sonuçlar almak mümkündür. Küçük rötuşlar yapılarak ara ara yinelenebilir. 1-1.5 yıl arayla yapılması ideal olandır. Ama azaldıkça ihtiyaç olduğunda üzerine küçük dokunuşlarla yenisi eklenebilir. Uygun vakalarda yüz güzelleştirmede ameliyatsız yöntem olarak çok hız kazandırır. Çoğu zaman hasta, uygulama yapıldığı anda normal hayatına geri döner. 

Göz Çevresi

Botoks ve dolgu maddeleri çok rahatlıkla kombine edilerek kullanılabilir. Hiperaktif olan kas yapıları için önce botoks, tamamen açılma elde edilememişse bir hafta on gün sonra çok ince dokunuşlarla Hyaluronik Asit uygulanabilir.

Geri dönüşümlü maddeler olduğu için herhangi bir sınırlaması yoktur. Genellikle 40’lı yaşlardan sonra ihtiyaç ortaya çıkar. Botoks beş ila altı ay arayla uygulanabilir. HA ise 1.5 yıldan önce yinelenmez. Uygulama süresi dakikalarla ifade edilebilecek kadar kısadır.

Çene Ucu

Yüz oranları, yüz güzelliği için bu bölge çok önemlidir. Bazı kişilerde anatomik olarak yüz oranı uyumsuz olabilir. Örneğin “mikro çene” olarak adlandırılan son derece kısa olan çene görünümünde ameliyatsız uygulamalardan iyi sonuçlar elde edilebilir. Burada da güvenli kullanım avantajı ile Hyaluronik Asit yüz güldürücü sonuçlar verir. Çene ucu, birkaç seansta kısmi oranda istenen büyüklüğe getirilebilir. 

Ortalama iki üç senasın sonunda istenen ölçü oluşturulur. Yapısal bir probleme müdahale edildiği için ergenlikten itibaren herkese yapılabilir. Yan etkisi yok denecek kadar azdır. Ağız kapanışıyla ilgili sorunlarda cerrahi tek seçenektir.

Cilt

Botoks dolgular veya teknolojik cihazlarla olan iyileştirmelerin haricinde cilt kalitesini artırmaya yönelik birtakım başka girişimler de estetik uygulamaları arasında yer alır. Son zamanlarda adı sıkça duyulan PlateletRich Plazma (PRP) tekniği bunlardan biridir.

Trombositten zengin plazma ile gerçekleştirilen bu uygulamada, hastanın kendi kanından elde edilen plazma kullanılır. Özel bir tüp içine alınan uygun miktardaki kan (10 cc kadar), santrifüjden geçirilir ve elde edilen 4-5 cc plazma yüze enjekte edilerek plazmanın vücuttaki iyileştirme potansiyelinden faydalanılır. Trombositlerin kanın pıhtılaşması ile ilgili işlevlerinin yanı sıra doku hasarının iyileşmesini sağlayıcı özellikteki büyüme faktörlerini de salgılaması bu etkiyi yaratır.

Cilt daha parlak ve canlı görünür, güneş ve yaşlılık lekeleri yumuşar, gözaltı bölgesi torbalanmalar ve mor renk değişikliklerinde düzelme olur. İnce çizgiler yumuşar. Derinin kendi katları içine çok küçük iğnelerle verilir ve hızla iyileşme görülür. Ayda bir üç seans yapıldığında, cildin kalitesi artar, rengi homojen hale gelir. Hastaları en mutlu eden yöntemlerden biridir.

 
 
 
Kullanım Şartları Gizlilik Site Haritası
©Copyright 2014 | TheClinic.com Seyfi AKBAY