Yüz Gençleştirme (BBL)

Yüz Gençleştirme  (BBL)

“Yüzde”yüz teknoloji: BBL

Özellikle yüz gençleştirmede botoks ve dolgu maddelerinin ardından teknolojik dokunuşlar da estetik cerrahideki yerini aldı. BroadBandLight yani BBL bunlar içerisindeki en avantajlı tekniklerin başında gelir.

Bir ışın teknolojisi olan BBL, cilde zarar vermeden moleküler düzeyde değişiklik ve iyileşme yaratır. Cildin altındaki tabakayı ısıtarak, daha çok çalışmasını sağlar.

Böylelikle, kolajen yapımı artar ve cilt kalınlaşır, lekelerden arınır, elastikiyet kazanır. Akademik olarak üzerinde çalışılmış ve patenti de alınmış olan bu teknolojinin, Stanford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma ile ciltte genetik düzeyde gençleşmeyi sağladığı da ispatlanmıştır.

Ciltte sıkılaşma sağlar, kol, karın, bacak gibi vücudun diğer bölgelerinde de uygulanabilir. Acısızdır, yan etkisi, iyileşme süresi yoktur, anestezi gerektirmez, gündüz yaptırılıp akşama yemeğe gidilebilir. 

Cilt yüzeyinde leke, renk tonu sorunları, çil, güneş lekeleri, kılcal damar lezyonları, akne izleri gibi durumlarda da etkilidir. Uygulama süresi ortalama 30 dakika ile 1 saat arasındadır. Etkisi aynı gün fark edilir, devamlılık için iki-üç hafta aralıklarla üç ila beş seans uygulanmalıdır.

Daha sonra yılda bir defa yapılması genellikle yeterlidir. Damar ve leke sorunları için yaş sınırı bulunmaz. Ama gençleştirme amacıyla kullanılacaksa 40’lı yaşlardan sonra tercih edilmelidir. Leke sorunu için uygulandığında ilk günlerde hafif bir kararma oluşabilir. 

Ancak bir hafta sonunda renkteki açılma fark edilecektir. Kozmetik ürünlerle kombine edilebilir. El dahil vücudun her bölgesinde iyi sonuç elde edilir. 

Tek başına kullanılan kozmetik ürünlere nazaran daha hızlı ve kalıcı sonuç alınır. Sonuçlar geçici olmaz. Dolayısıyla maliyet açısından da daha avantajlıdır. The Clinic Seyfi Akbay, BBL uygulamasını Türkiye’de yapan sayılı kliniklerden biridir. 

 
 
 
Kullanım Şartları Gizlilik Site Haritası
©Copyright 2014 | TheClinic.com Seyfi AKBAY