Botox

Botox

Doğal güzellik dokunuşu: Botoks

Botoks, cerrahi olmayan medikal estetik uygulamaları içinde belki de en bilinen ve sıkça kullanılan tekniklerde birisi. Ünü, kırışıklıkları gidermek için kullanılmasıyla başlasa da yüz hatlarının düzeltilmesinde de harikalar yaratıyor. 

Botokstan en iyi sonuç alınacak bölgeler, yüzde kaş arası, alın ve gözdür. Ancak çene kenarlarında aşırı büyümüş çene kaslarını küçültmek için veya bazen de diğer tekniklerle beraber boyun bölgesine de kullanılabilir. Sanıldığının aksine
botoksun dudak estetiğinde yeri neredeyse hiç yoktur. Hatta ağız çevresinde diğer kozmetik amaçlar için dahi kullanılırken çok dikkatli olunması veya hiç tercih edilmemesi gerekir. Çünkü botoksun mimik kaslar üzerindeki etkileri olumsuzdur. Birtakım asimetrilere, hatta konuşma bozuklukları veya su içerken zorlanma gibi sıkıntılara dahi yol açabilir. Bu nedenle bu bölgelerde diğer dolgu maddeleri tercih edilir. 

Botoksta bilinenin aksine belirli bir uygulama sınırı yok. Uygulandığı bölgedeki kas çalıştığı müddetçe, kozmetik sonuç alınabiliyorsa yıllarca, istendiği kadar yaptırılabilir. Ehil ellerde dikkatli kullanıldığı sürece sistemik yani tüm vücudu etkileyen hiçbir yan etkisi de bulunmaz. Lokal yan etkiler de ya kullanıcı hatalarından kaynaklanır ya da yanlış yerlere uygulanması nedeniyle gerçekleşir. Yine halk arasında yaygın olarak ileri yaşlarda uygulanması gerektiği düşünülen botoksa, bazen 20’li yaşlarda bile ihtiyaç olabilir. Örneğin açık renk gözlü, güneş ışıklarından olumsuz etkilenen ve gözlerini sürekli kısmaktan kaş aralarında keskin ve sert ifade oluşan kişilerde oldukça dramatik değişimler yaratabilir. Botokstan en verimli sonuç, bir hafta on gün sonra elde edilen kozmetik görüntünün, ara ara yapılacak uygulamalarla kalıcı hale getirilmesiyle
alınır. Doğal bir güzellik yaratmak botoksun en iyi avantajı olarak bilinir. Deneyimli ve uzman ellere ihtiyaç duyan bu uygulama, çok ince uçlu iğnelerle yapılır ve dakikalar içinde işlem biter. Ortalama uygulama aralığı ise altı aydır. 

 

 
 
 
Kullanım Şartları Gizlilik Site Haritası
©Copyright 2014 | TheClinic.com Seyfi AKBAY