Yüz Operasyonları

Yüz Operasyonları

NEŞTERİN UCUNDAKİ GÜZELLİK...

Cerrahi dışı yani non-invaziv yöntemler yaşlanma veya daha güzel olma konusunda birçok ihtiyacı karşılasa da hastaların beklentileri veya girişimsel olmayan tekniklerin üstesinden gelemeyeceği bir takım durumlarda yine tüm kapılar cerrahiye açılır.

Son yıllarda oldukça ilerleyen cerrahi teknikler, non-invaziv yöntemlerle kombine kullanım gibi avantajlar, cerrahi estetikte iyileşme sürelerini kısalttığı gibi, sonucun daha da başarılı olmasını sağlar. Cerrahi girişimlerde asıl belirleyici unsur hastanın bakış açısıdır. Önceliğin her zaman cerrahiye gerek olmayan yöntemlere öncelik tanınması gerekir. Ancak beklentilerin karşılanamayacağı ya da cerrahisiz giderilemeyecek estetik şikayetlerde ameliyattan başka seçenek kalmayabilir.

Örneğin çene ve boyun  konumu ameliyatsız düzelmez, sadece botoksla 20 yıl önceki genç görünümün elde edilmesi mümkün değildir. Cerrahide en önemli şey, hasta beklentisinin makul sınırlarda olmasıdır. Bu nedenle hekimin hastayla görüşmesi bazen cerrahi işlemin kendisinden daha uzun sürebilir. Beklentinin iyi anlaşılması, iyi analiz edilmesi, gerçekçi ve hatasız sonuçlar için oldukça önemlidir. Hekim her zaman tavrını gerçekçi beklentilerden yana kullanmalıdır. Olumsuz sonuçların önlenmesi adına hasta mümkün olduğunca ütopik beklentilerden uzaklaştırılmalıdır. Türkiye’de cerrahi estetiğe başvurma nedenleri arasında birinci sırayı burun deformiteleri alır. Daha sonra liposuction, ardından da diğer vücut şekillendirme tekniklerine (meme, karın estetiği, yüz gerdirme gibi işlemler) ihtiyaç duyulur.

 
 
 
Kullanım Şartları Gizlilik Site Haritası
©Copyright 2014 | TheClinic.com Seyfi AKBAY