Vaser Lipoliz

Vaser Lipoliz

Vücut şekillendirmede yağ en önemli sorunlardan biridir. Yağların alınması da dünyada en çok yapılan ameliyatların başında gelir. Yağ dağılımı genetik bir yol izler. Belirli oranda kilo verdiği halde hala kalın bir beli, baseni veya şişlik halinde dizleri, kolları, gıdısı olan kişiler estetik cerrahiye en çok başvuran hasta gruplarıdır. Eskiden bu hastalarda liposuction altın standart iken ultrason (ses dalgası) teknolojisinin yağı parçalayıcı özelliğinin keşfi sayesinde vaser lipolizdaha yüz güldürücü sonuçlar vermesi bakımından estetik cerrahinin gözdesi haline gelmiştir.

Vaser lipolizin klasik liposuction’dan en önemli farkı, ultrason cihazı yardımıyla alınmak istenen yağın vücut içinde sıvılaştırılabilmesi ve enjeksiyonla kolayca çekilebilmesidir. Klasik tekniklere göre morarma ve ağrı daha az olur, dalgalı görüntü oluşmaz ve hasta daha kolay, daha konforlu bir nekahat dönemi geçirerek kısa sürede günlük hayatına dönebilir. Teknik daha başarılı olduğu için o bölgelerde tekrar yağlanma hemen hiç olmaz. İşlem, uygulanan bölgedeki diğer yapılara da zarar vermez. İhtiyaç duyulan bölgeye göre genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Alan çok büyükse genel anestezi tercih edilir. Sadece gıdı, sadece jinekomasti, sadece diz içi veya çok küçük bir bel bölgesi söz konusuysa lokal anestezi ile işlem bitirilebilir. Fazla miktarda, geniş alanlardan yağ alınacaksa tercih genel anestezidir. Yarım saat ila 4 saat arasında sürer. Tek seferde 8 litreye kadar yağ alınabilir.

Ameliyattan sonra o bölge için korse seçilir. İki gün duş alınmaz, ikinci günden itibaren her gün duş alınmalıdır. Varsa morluklar için krem önerilir. Korse üç hafta boyunca kullanılır, ödemi önler ve derinin alt tabakalara yapışmasını kolaylaştırır. Tam iyileşme birkaç ay içinde olur. Zayıflatma amaçlı değildir. Şekil vermek için tercih edilmelidir. Derinin daha genç, dinamik gergin olduğu yaşlarda daha iyi sonuç verir.

 
 
 
Kullanım Şartları Gizlilik Site Haritası
©Copyright 2014 | TheClinic.com Seyfi AKBAY