Kulak Estetiği (Otoplasti)

Kulak Estetiği (Otoplasti)

Kulak, gelişimini 6 ila 7 yaşında tamamlayan bir organdır. Dolayısıyla estetik açıdan problemi olanlar daha çocukluk yaşında ameliyatla bu sorundan kurtulabilir. Özellikle kepçe veya daha ileri derecede olan yelken görünümlü kulaklar estetik operasyon gerektirebilir. 

Çocuk açısından okulda sosyal bir sorun haline gelebileceğinden mümkün olan en erken dönemde yapılması çocuğun psikolojik gelişimi bakımından önem kazanır. Lokal anestezi altında, hastanede kalmayı gerektirmeyen, küçücük bir kesiyle gerçekleştirilen otoplasti,
hafta sonuna dahi planlanabilecek günübirlik bir operasyondur. Şayet çocuklara yapılacaksa aile baskısı değil, çocuğun kendi isteği üzerine planlanmalıdır. Çocuk ya da erişkin, her hasta üç günlük bant uygulamasının ardından duş alabilir, 15 gün boyunca geceleri tenisçi bandı kullanılır. Bir hafta sonra normal hayatına döner. 

Tatil dönemlerinde çok sık yapılan bir estetik cerrahi prosedürüdür. Kulağın doğuştan küçük ya da büyük olması, bir bölümünün olmaması gibi vakalarda ise estetiğin yanı sıra rekonstrüktif cerrahi de devreye girer.

 
 
 
Kullanım Şartları Gizlilik Site Haritası
©Copyright 2014 | TheClinic.com Seyfi AKBAY