Burun Operasyonları

Burun Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun ameliyatları (rinoplasti) daha çok yüze göre burnun orantısız olması ve orta bölümde bir şekil bozukluğu yaratması durumunda tercih edilir. Kişinin yüz gelişimi 17-18 yaşlarında tamamlanır. Bu yaşlardan itibaren her yaştan hastaya estetik burun operasyonları uygulanabilir. 

Son 10 yılda kapalı tekniklerden çok açık yöntemler burun estetiğinde iyi sonuçlar verdiğinden estetik cerrahlar da bu yöntemleri tercih eder. Sonuçlar daha doğal olur, kapalı teknikteki gibi hastanın şansına göre beklenmeyen sonuçların çıkması gibi olumsuz durumlar söz konusu olmaz.
Dolayısıyla iyi ellerde ve gerçekçi beklentilerle yapılmış bir burun operasyonunda ameliyatın birkaç defa tekrar edilmesine gerek kalmaz. 

Burun ameliyatı her yüz için farklıdır. Kullanılacak teknik de hastaya göre belirlenir. Çünkü her hastanın burnundaki deformiteler, kemik, kıkırdak, uç kıkırdak yapısı farklılık gösterir. Operasyondan sonra bir gece hastanede kalınır, hastanın bir hafta özel koruyucu atel kullanması gerekir. İyi bir burun ameliyatından gerçek anlamda sonuç almak 6-8 aya uzayabilir. Aynı ameliyat içerisinde solunumsal sorunlar varsa bunlar da çözümlenebilir.
Morluklar genellikle on gün içinde yok olur.

 
 
 
Kullanım Şartları Gizlilik Site Haritası
©Copyright 2014 | TheClinic.com Seyfi AKBAY